پکینگ لیست چیست ؟ اینویس چیست ؟ گواهی مبدا چیست ؟ پروفورما چیست ؟

پکینگ لیست چیست ؟ اینویس چیست ؟ گواهی مبدا چیست ؟ پروفورما چیست ؟
در این مقاله قصد داریم نکات ابتدایی در زمینه آموزش ترخیص کالا را به اطلاع علاقه مندان برسانیم .
شاید کمترین مدارکی که برای ترخیص کالا از گمرک نیاز داریم اسناد ذیل شده باشد , پکینگ لیست packing list , اینویس Invoice و گواهی مبدا CO هر سه به علاوه بارنامه BL یا راهنامه WB حداقل اسنادی است که برای ترخیص کالا توسط ترخیصکار با شرکت بازرگانی نیاز می باشد .
پکینگ لیست چیست ؟
پکینگ لیست packing list سندی است که در آن بصورت جداگانه کالا های موجود در محموله و وزن و حجم و تعداد هر یک از اقلام را در آن قید کرده است , به موجب سند پکینگ لیست packing list شما می توانید بدانید که در محموله یا کانتینر حمل شده به گمرک مقصد چه کالا هایی وجود دارد و وزن خالص و ناخالص و حجم و تعداد هر کدام از اقلام به تفکیک چقدر می باشد , نام فارسی پکینگ لیست packing list بصورت عدل بندی می باشد و در گمرک به نام سند عدل نامه می شناسند .

اینویس چیست ؟
اینویس Invoice همان فاکتور خرید یا سیاهه خرید کالا از خارج کشور می باشد , به موجب سند اینویس شما می توانید بدانید چه کالایی و با چه ارزشی را خریداری کرده اید .

گواهی مبدا چیست ؟
گواهی مبدا یا CO سندی است که توسط اتاق های بازرگانی کشور ها صادر می شود , گمرک ایران برای ترخیص کالا نیاز ضروری به گواهی مبدا دارد و گواهی مبدا جز اسناد الزامی و ضروری برای ترخیص کالا می باشد.

پروفورما چیست ؟
پروفورما proforma invoice همان پیش فاکتور خرید کالا است و در واقع با دریافت پروفورما هنوز خریدی اتفاق نیفتاده است که این سند پروفورما اینویس برای ثبت سفارش کالا نیاز می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =