مقوا ایندربرد چیست ؟

مقوا ایندربرد مقوای جعبه تاشو یا FBB در واقع یک نوع مقوا هستند. این محصول نوعی کاغذ ضخیم یا به عبارتی دیگر نوعی مقوای چند لایه است که از لایه های متعددی تشکیل شده است.

این نوع مقوا از خمیر شیمیایی و خمیر مکانیکی تشکیل شده است و یکی از 4 نوع مشهور مقوا در جهان محسوب می شود.

به طور کلی ساختمان این مدل مقوا از خمیر مکانیکی بین دو لایه خمیر شیمیایی تشکیل شده است.

لایه بالایی این نوع مقوا از خمیر شیمیایی سفید شده با پوشش رنگدانه (اختیاری) تشکیل شده است. این خمیر شیمیایی به کار رفته شده در این نوع محصول یک ماده با چگالی کم و سفتی زیاد است که معمولا در قسمت داخلی آن اندکی زرد رنگ به نظر می رسد.

در لایه میانی مقوا ایندربرد از نوعی خمیر مکانیکی سبک استفاده می شود. به خاطر این ویژگی این خمیر است که این نوع مقوا دارای  وزن پایین و سبک است.

به دلیل ساختمان این مقوا و بافت ویژه آن است که، معمولا کاربرد مقوا ایندربرد در بسته بندی محصولات آرایشی، محصولات بهداشتی، محصولات دارویی و درمانی، مواد غذایی سرد و منجمد و همچنین سایر انواع غذاها، انواع مختلف خوراکی ها و شیرینی ها و سیگار است.

این محصول کاملا قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست می باشد. 

ساختمان و بافت مقوا ایندربرد (FBB):

1 – پوشش رویه
2 – خمیر شیمیایی سفید شده
3 – خمیر مکانیکی
4 – خمیر سفید شده یا سفید نشده شیمیایی

تفاوت بین مقوا ایندربرد و سایر مقواها:

یکی از مهم ترین سوالاتی که مشتریان از کارشناسان این حوزه می پرسند این است که:

“تفاوت مقوای جعبه تاشو و مقوای معمولی چیست؟”

و “کدام نوع مقوا برای بسته بندی مورد نیاز آنها مناسب تر است؟”

توصیه ما این است که در ابتدا با انواع مقواهای تولید شده در صنعت بسته بندی آشنا شوید و سپس نسبت به نیاز خود یکی از آن ها را برای بسته بندی محصول خود انتخاب نمایید که مطمئنا مقوا ایندربرد را می توانید به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای خود در نظر بگیرید.